LYŽOVÁNÍ V RAKOUSKU A ITÁLII

Bormio-San Colombano (1225 - 3017 m)

Ubytování a termíny

Bormio je jedno z nejznámějších lyžařských středisek v Itálii. Turisté přicházejí hlavně kvůli mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, malebnému městečku s italským stylem a termálním lázním. Lyžařské středisko Bormio lze rozdělit na část u města Bormio s vrcholem Cima Bianca a vzdálenější Santa Caterina a San Colombano-Valdidentro.
Z vrcholu hory Cima Bianca se táhnou široké sjezdovky spolu s mistrovskou sjezdovkou „Stelvio“. Mezi vrcholem a Bormiem je rozdíl neuvěřitelných 1800 m a kulisa z města i z vrcholu je nezapomenutelná. Bormio nabízí širokou škálu lyžování - tomu odpovídají i délky lehkých a středně těžkých sjezdovek, které rychle přecházejí z horských plání do lesnatých partií. K nejtěžším sjezdům patří vrcholová sjezdovka Betulle.
San Colombano Valdidentro - vynikající středisko, které zpravidla již po prvním vyzkoušení poskočí v hierarchii oblíbenosti lyžařských středisek Alta Valtelliny na první místo s 31 km sjezdovek (včetně sjezdů do údolí, jinak cca. 20 km) je na protější straně údolí - na svazích Corno di San Colombano, kde jsou k dispozici hlavně červené sjezdovky (20 km z celkových 31).Nahoru z městečka Isolaccia vás vyveze 1 kabinková lanovka, a z Ogy 3 sedačkové lanovky. Ale také 5 dalších lyžařských vleků, a to až do nadmořské výšky 2.550 metrů (Dosso Le Pone). Díky této výšce a množství sněhu umožňuje lyžování až do jara.
Santa Caterina je sousední areál, který není díky vzdálenosti spojen s lyžařským centrem Bormio, ale nabízí lyžování pro opravdové znalce. V horni části střediska se jedná o otevřené prosluněné sjezdovky, níže jsou sjezdovky ukryté ve stínu lesa. Za vše mluví fakt, že skoro polovina sjezdovek je značena černě. 
CK SPORT BRNO SKI © 2019