LYŽOVÁNÍ V RAKOUSKU A ITÁLII

Lungau (1066 - 2400 m)

Ubytování a termíny

Zimní turistický region Lungau se nachází v nadmořské výšce 1 066 - 2 400 m v jižní části Salzburska, skládá se ze tří středně velkých lyžařských středisek Grosseck - Speiereck, Aineck - Katschberg a Fanningberg, který při použití skipasu Lungo zahrnujícího i sousední Obertauern skýtá úctyhodných 226 km upravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti.
Všechna střediska regionu Lungau se díky své nadmořské výšce pyšní garancí sněhové pokrývky až do jarních měsíců.
Lyžařská oblast Lungau nabízí svým návštěvníkům 144 km upravených sjezdových tratí všech obtížností a 31 moderních lanovek a vleků. Pro celou oblast Lungau platí jeden společný skipas a jednotlivá střediska jsou vzájemně propojena důmyslným systémem skibusů.
Grosseck - Speiereck nabízí nejen moderní 8místnou kabinkou či náročným, 8,5 km dlouhým sjezdem do údolí, ale především 32,5 km dokonale upravených tratí vhodných pro mírně a středně pokročilé lyžaře i s novým FIS slalomovým svahem v St. Michaelu. Slunečné, proti větru chráněné svahy, moderní 6místná lanovka SamsonJet, údajně nejdelší sedačka na světě a dětský funpark činící z Fanningbergu ideální variantu aktivního odpočinku. Nedaleký Aineck - Katschberg předkládající 70 km sjezdovek rozmanitých profilů, snowpark s halfpipe a dětské světy pro nejmenší návštěvníky. Vynikající umělé zasněžování, které během posledních let již dosáhlo 97 % (a ve skiareálech Aineck - Katschberg a Grosseck - Speiereck celých 100 %). 
CK SPORT BRNO SKI © 2019