LYŽOVÁNÍ V RAKOUSKU A ITÁLII

Cyklozájezd - oblast Zell am See

Oblast Zell am See – Kaprun je známá jako celoroční lyžařská destinace díky ledovci na hoře Kitzsteinhorn. Umístění u jezera a mezi vrcholy Vysokých Taur skýtá ale také jedinečnou scenérii k oblíbené aktivitě Čechů - cykloturistice. Kvalitní silnice, stezky, singletraily a freeridové stezky lemují údolí a úpatí zdejších kopců, aby uspokojili náročného silničního závodníka, ale i rodinu s malými dětmi. Objevovat můžete přírodu kolem rodinných stezek a vedlejších zemědělských cest nebo zvolit náročnější variantu a vystoupat na okolní louky s dech beroucími výhledy na okolní třítisícovky a Zellské jezero (Zeller See), na jehož břehu se nachází centrum místní oblasti městečko Zell am See. Zajímavých míst, která jsou propojena sítí cyklostezek, je v okolí Zell am See celá řada. Vydat se lze kolem Zellského jezera (Zeller See), městečky Zell am See, Bruck  Kaprun nebo se vydat do blízkého Saalfeldenu. Ze stezky můžete libovolně sjet na vedlejší cesty a prozkoumat okolí nebo navštívit jednu z mnoha kaváren nebo hostinců v blízkosti trasy, které slouží k odpočinku a občerstvení všem turistům.
Tipy na výlety:
1)Tauernská cyklostezka (Tauernradweg)
Jedná se o 300 km dlouhou cyklostezku, která začíná u Krimmlských vodopádů a prochází oblastí Oberpinzgau (od Krimmelských vodopádů po Zell am See) a dále pokračuje směr Salzburg a končí na hranici s Německem v Pasově.
Nejvyšší místo stezky se nachází v Krimmlu, kde začíná kousek od vodopádu, který je největším vodopádem v Evropě. Směrem z Krimmlu jedete stále z kopce a proto lze vzdálenost cca 60 km zvládnout v pohodovém tempu na jeden den.
2) Kolem Zellského jezera
3) Ke Krimmelským vodopádům
4) Po stezkách do Saalfeldenu
5) Do Kaprunu a ke Kesselfalo – odkud se dá pokračovat k nádržím Moserboden

Cena zahrnuje 4 dny ubytování s polopenzí v Jugendheimu Quehenberger (WC/DU na patrech) v Maishofenu, služby delegáta, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje pobytovou taxu 1,5 Euro/den osoba starší 15 let. Cena autobusové dopravy v případě zájmu bude kalkulována podle konečného počtu zájemců o dopravu.

Pobyt začíná večeří, končí snídaní v den odjezdu. Ubytování je nutné opustit do 10 hod v den odjezdu.

Termín pobytu

3.7. - 7.7. 20193.490,- Kč


 
CK SPORT BRNO SKI © 2024